Logo_podstawowe_na_białe_tło-1

Węgla w Polsce nie brakuje

– Chcę zdać Polakom raport z procesu pozyskania i przekazania węgla. Przypomnę, że jesienią ubiegłego roku Donald Tusk straszył, że zimą będziemy palić w piecach pomalowanymi na czarno kamieniami. Tak samo mówił o cukrze i gazie – my problemy rozwiązujemy – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Toruniu.

Zaznaczył, że od momentu nałożenia embarga na rosyjski węgiel rozpoczęliśmy działania, a specjalny zespół odbył kilkadziesiąt spotkań.

– Jest trudny czas, dlatego zdecydowaliśmy się zamrozić ceny gazu i ceny energii. Spotkałem się z Prezydentem Torunia i samorządowcami, którzy mówili że w jednej z gmin na 850 dostaw węgla była tylko jedna reklamacja – to potwierdza jakość węgla. Zdecydowaliśmy się na dopłaty do węgla, a węgiel z gmin kosztuje max 2 tys. zł. Państwo w czasie kryzysu interweniuje. Podołaliśmy zbudowaniu procesu dystrybucji węgla od podstaw. Zrobiliśmy to wszystko, bo ciepło w każdym polskim domu to prawo każdego człowieka, a jego dostarczenie było naszym obowiązkiem – oświadczył. 

Wspomniał, iż jesteśmy przytłoczeni falą różnych kryzysów.

– Dziękuję Polakom za to, że nie popadli w panikę, ponieważ opozycja cały czas siała chaos. Jesteśmy narodem solidarnym, który radzi sobie z problemami – poinformował.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Aby otrzymywać informacje z regionu zapisz się do naszego panelu.

Ostatnie wiadomości

Aktualności powiązane