Logo_podstawowe_na_białe_tło-1

Rząd PiS wspiera samorządy

– Dziś chcemy powiedzieć o inwestycjach dla Warszawy, ale także o inwestycjach we wszystkich miejscowościach w Polsce – rząd PiS wspiera inwestycje lokalne. Widać różnicę i przepaść jaką do inwestowania i wspierania mieli nasi poprzednicy – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Jak dodał, za czasów PO-PSL do roku 2015 były gminy gdzie nie zainwestowano absolutnie nic, a z pieniędzy rządowych nie było wsparcia.

– Oznaczało to wyludnienie, wykluczenie i zastój w mniejszych miejscowościach. Nasz rząd ma odmienną zasadę działania. Polska jest jedna i musi się rozwijać równomiernie. Bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie, dlatego staramy się przekierować inwestycje tak gdzie ich jeszcze nie było i wspierać wszystkie miejscowości w Polsce – oznajmił.

Stwierdził, że stolica jest wspierana również jak inne samorządy.

– Rząd dokłada duże środki dla rozwoju Warszawy. Chcemy pomagać i ciągle to robimy. Wiele projektów zostało zrealizowanych i jeszcze wiele powstanie dzięki wsparciu rządu PiS. Dzięki uszczelnieniu podatków, szczególnie podatku CIT i PIT – wzrosty środków na wsparcie inwestycji dla samorządów są kilkukrotnie większe niż za rządów naszych poprzedników. Chcemy jednej wielkiej, rozwiniętej Polski – poinformował.

– Rozpoczynamy nowy etap jeżeli chodzi o bardzo realne wsparcie rządu dla Warszawy. To bezprecedensowe środki na najważniejsze inwestycje infrastrukturalne. Mieszkańcy i samorządowcy apelowali o taką pomoc. Metro i obwodnica oznacza nowoczesną stolicę. Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za deklarację bardzo dużych środków dla stolicy. Realizacja planu inwestycyjnego Warszawy dojdzie do skutku – PiS jest wiarygodny i skuteczny w działaniu – dodał Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Aby otrzymywać informacje z regionu zapisz się do naszego panelu.

Ostatnie wiadomości

Aktualności powiązane