Logo_podstawowe_na_białe_tło-1

II Kongres Małych i Średnich Miast

– Polska samorządowa jest kluczowa dla rozwoju przyszłości. Małe i średnie miasta w przeszłości doświadczyły w okresie transformacji wielu krzywd i problemów, z którymi borykamy się po dzień dzisiejszy. Reforma administracyjna oznaczała zwielokrotnienie miast średniej wielkości – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas II Kongresu Małych i Średnich Miast w Chełmie.

Jak dodał, patrząc przez pryzmat miast małych te samorządy w przeszłości doświadczyły dużej niesprawiedliwości.

– Brak wodociągów, podstawowych potrzeb inwestycyjnych – były to jedne z wielu problemów. Rok temu przeznaczyliśmy kwotę ponad 4 mld zł. na inwestycję w kanalizację. Przeznaczyliśmy kilka mld tylko na poprawienie sieci kanalizacyjnej. Na przyszłe lata będzie potrzeba inwestycji i kolejnych mld zł. na poprawę sieci kanalizacyjnych w małych miejscowościach. Zrobiliśmy dużo, a zrobimy jeszcze więcej. Inwestycje publiczne w samorządach także były wspierane finansowo z budżetu państwa w mld zł. Rozwój dróg gminnych i powiatowych także w sposób przełomowy poprzez uszczelnienie systemu podatkowego został dokonany – oznajmił.

Stwierdził, że rozbudowa specjalnych stref ekonomicznych zwiększyła liczbę inwestycji w naszym kraju.

– Jeżeli wyborcy wybiorą PiS w najbliższych wyborach to gwarantuję, iż będziemy kontynuować nasze programy inwestycyjne, a Polska będzie się rozwijać. Szanse rozwojowe nie są banałem. Moim wielkim marzeniem jest zatrzymanie ludzi w małych ośrodkach oraz wsiach jeżeli takie jest marzenie mieszkańców, aby nie było potrzeby ucieczki do dużych miast lub za granicę naszego kraju. Zrównoważony rozwój oraz godne zarobki w małych miastach – do tego ciągle dążymy. Polska musi być jedna i musi dawać szanse policentryczne. W tym roku również przekażemy dodatkowe środki także na wydatki bieżące dla samorządów. Z naszych programów społecznych korzystają głównie mieszkańcy mniejszych ośrodków – poinformował.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Aby otrzymywać informacje z regionu zapisz się do naszego panelu.

Ostatnie wiadomości

Aktualności powiązane