Logo_podstawowe_na_białe_tło-1

Chcemy podnieść poziom życia w Polsce lokalnej

– My o małych miejscowościach pamiętamy i pokazujemy to nie poprzez słowa, a czyny. Nam zależy na tym, aby podnieść poziom życia w Polsce lokalnej. To jest sprawa równości i demokracji – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Piekoszowie.

Przypomniał, że hasłem spotkań polityków PiS są słowa: „Polska Jest Jedna”, a to odnosi się do Rzeczypospolitej Polskiej, czyli naszej wspólnoty, w której są pewne relacje i gotowość do realizowania wspólnych spraw.

– W czasie poprzednich rządów PO-PSL rozwój miał być tylko w dużych miastach, a następnie proces dyfuzji miał się rozszerzać. Ta metoda nigdzie się nie sprawdza i nie jest ona sprawiedliwa. Polska powiatowa i Polska gminna były przez rząd PO-PSL zapomniane. I to potwierdzają samorządowcy. Dziś Polska lokalna się rozwija dzięki inwestycjom m. in. w drogi i w wodociągi – powiedział.

Dodał, że przekazywane są środki na duże inwestycje, ale zmiany nastąpiły również w realizacji mniejszych projektów. To wszystko powoduje, że Polska się zmienia we właściwym kierunku.

– Demokracja to realizowanie obietnic. My mamy radykalnie inny stosunek do publicznych pieniędzy niż nasi poprzednicy. Środki publiczne są z pieniędzy podatników, a wcześniej Polska była bezczelnie okradana z tych środków. My się temu przeciwstawiliśmy – oznajmił.

Jak zaznaczył, to rząd Prawa i Sprawiedliwości obniżył podatki, starając się także ulżyć obywatelom.

– W czasie pandemii wprowadziliśmy tarcze, a teraz zbroimy się, by Polska mogła uniknąć losu Buczy. Jesteśmy dobrym rządem, rządem uczciwych ludzi i polskich patriotów. Proszę pamiętać o Prawie i Sprawiedliwości jesienią. Dziękuję!

Źródło:

https://pis.org.pl/aktualnosci/chcemy-podniesc-poziom-zycia-w-polsce-lokalnej

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Aby otrzymywać informacje z regionu zapisz się do naszego panelu.

Ostatnie wiadomości

Aktualności powiązane